Nasz serwis używa plików cookie do prawidłowego działania strony. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, możesz wyłączyć obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Zamknij
geosyntetyki
Mapa serwisuMapa serwisuSzukajSzukajZaloguj sięZaloguj się
geosyntetyki

Geowłóknina gabiony geosiatki i inne geosyntetyki

 

 


Geosyntetyki - definicja

Poszerzając funkcjonujące dotychczas definicje, chcielibyśmy zaproponować stosowanie terminu „geosyntetyki” dla wszelkich wyrobów gotowych (materiałów budowlanych, przeciwerozyjnych i systemów wegetacyjnych), które we współpracy z gruntem pozwalają na poprawę jego własności z punktu widzenia inżynierii, wspomagają regulację stosunków wodnych, przeciwdziałają różnym rodzajom erozji gruntu i jego zanieczyszczeniom, oraz stanowią elementy budowli ziemnych, zarówno lądowych jak i wodnych.
Jako wyjątek zaliczamy do geosyntetyków również materiały służące do wzmocnienia nawierzchni drogowych, oraz do ochrony przeciwwodnej budynków

Do grupy geosyntetyków w takim ujęciu należałoby więc zaliczać:
Geowłókniny, Geotkaniny, Geosiatki (w tym georuszty), Geowłókniny wzmacniane, Materiały do wzmocnienia nawierzchni drogowych, Geokraty, Materiały do uszczelnienia gruntu, Gabiony, Bioinżynieryjne systemy przeciwerozyjne (w tym faszyna), Geomaty przeciwerozyjne, Geodreny, Geodetektory, Maty drenażowe, Materiały do uszczelnienia budowli, Pale prefabrykowane, Elementy ścianek szczelnych, Prefabrykowane konstrukcje oporowe

W menu po prawej stronie znajdziecie Państwo obszerne informacje na temat geosyntetyków, uporządkowane według zastosowań, spełnianych funkcji, grup produktowych oraz nazw produktów.

Zachęcamy do podjęcia regularnej współpracy w zakresie zastosowań geosyntetyków (zapewniamy pomoc w doborze materiałów), poprzez moduł „współpracujmy!”

© Copyright Budownictwo-w, Gdańsk ul. Kielnieńska 138, tel. (058) 552 75 97   wersja polska english version